تبلیغات
مقالات زناشویی-نیاز زوجهای جوان - راز خوشبختی برای زوجهای جوان
مقالات زناشویی-نیاز زوجهای جوان
ملاکهای انتخاب همر-شناخت روحیات دخترو پسر-خود ارضایی-نارضایتی جنسی-مشکلات زناشویی-خانواده همسر-زندگی موفق

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

راز خوشبختی برای زوجهای جوان

راز خوشبختی برای زوجهای جوان
ازدواج و زندگی مشترک، ‌پیچیده ترین، عمیق ترین، طبیعی ترین و اجتماعی ترین روابط انسانی است که به تجربه و آگاهی فزاینده نیاز دارد. وقتی به پدیده ای با این پیچیدگی که پیامدهایش تا آخر عمر بر زندگی انسان تأثیر می گذارد با چشم بسته و بی هیچ آگاهی و آشنایی برخورد شود معلوم است که آخر و عاقبت چندان خوشی نخواهد داشت. ازدواج و زندگی زناشویی هنگامی با خوبی و خوشی و سعادت همراه می شود که بر پایه عشق و محبت دو جانبه شکل بگیرد و با احترام،، تفاهم، همدلی، هماهنگی و توافق مادی، معنوی، اخلاقی، جسمانی، ظاهری و باطنی همراه باشد.

از آنجا که ازدواج مسئله ساده ای نیست، به شرایط و صفات یک همسر خوب بطور خلاصه اشاره می کنیم:

 

صفات همسر خوب 

 1- ایمان و دینداری :

به خاطر داشته باشید دینداری و ایمان فقط در ظاهر افراد و تقید آنها به اعمال مذهبی مشخص نمی شود بلکه دینداری افراد در معاشرت و در صورت امکان در معامله مشخص می شود. در این باره می توانید از دوستان ، خویشان و معاشرین او تحقیق کنید.

 2- عقل و هوش: 

همسر احمق و نادان نمی تواند  همراه خوبی برای تمام عمر باشد؛ پس لازم است دختر و پسر با هم گفتگو کنند تا به مقدار عقل و شعور یکدیگر پی ببرند. در این گفتگو خجالت را کنار بگذارید و از هدف ازدواج، وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر، انتظارات و توقعات، برنامه آینده زندگی، مشکلات احتمالی و راه حل آنها، حتی مسائل سیاسی، اجتماعی سئوال کنید؛ به این ترتیب خواهید فهمید که او به دنیای اطراف خود چگونه نگاه می کند و چه برنامه ای برای آینده خود دارد. برای اینکار می توانید از عقل و فهم پدر و مادر و سایر اعضای خانواده به عقل و شعور او پی برید. (البته این اصل کلی نیست و موارد خلاف فراوانی مشاهده می شود).

3 – اخلاق

زن و شوهر باید یک عمر با هم زندگی کنند. اگر خوش اخلاق باشند ، زندگی آنها شیرین ، دلپذیر، گرم و با صفا خواهد بود و با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه هر کسی وجود دارد، زندگی را حل و فصل خواهند کرد و بر عکس اگر یکی از آنها بدخلق باشند، زندگی برای هر دو نفر سخت و دشوار بوده و هیچ چیز نمی تواند تلخی آن را شیرین سازد. و اما راه های کشف اخلاق عبارتند از :‌الف- تحقیق از دوستان ب- بررسی اخلاق خانواده ج- گفتگو معاشرت

4- عفت و نجابت

زندگی زناشویی بر پایه انحصار و اعتماد بر پا می شود. زن و شوهر قصد دارند تمام وجود یکدیگر را تصاحب کنند و شخص دیگری در این کانون انحصاری راه نداشته باشد. مرد از همسرش انتظار دارد که چشم طمع از مردان دیگر قطع کند و تمام وجودش را در اختیار او قرار دهد، به مردان بیگانه نگاه نکند، محبت دیگری در دلش نباشد، زیبائی هایش را در معرض دید دیگران قرار ندهد، با آنها شوخی و مزاح نکند و بالاخره عفیف و پاکدامن باشد.

5- جمال و زیبایی

جمال و زیبایی در همسر یک مزیت واقعی است و نمی توان آن را نادیده گرفت. طبعاً مرد دوست دارد با زنی زیبا و دلربا ازدواج کند و همچنین زن نیز دوست دارد با مردی خوش تیپ و خوش قیافه ازدواج کند. در اینجا به احتزار دو نکته لازم است:

الف) هنگام انتخاب همسر باید ابتدا دنبال ایمان، اخلاق و عمل رفت و سپس با دنبال همسری زیبا بود. انتخاب همسری که زیبا بوده ولی فاقد دینداری، اخلاق نیک یا عقل باشد، به صلاح نیست. به خاطر داشته باشید که زیبایی صرف را میزان انتخاب خود قرار ندهید که از دست رفتنی است.

ب) نکته دوم اینکه گرچه زیبایی امری مطلوب است و در گزینش همسر باید مورد توجه قرار گیرد ولی نباید از حد معمول تجاوز کند و به صورت مشکل پسندی و وسواس درآید که عاقبت خوبی ندارد و منجر به بازداشتن از ازدواج خواهد شد.

بطور کلی افراد را می توان به سه دسته تقسیم کرد: اول در کمال زیبایی، دوم بدقیافه و زشت و سوم متوسط؛ دسته اول و دوم چندان زیاد نیستند و اکثر افراد در حد متوسط هستند. بنابراین اکثر افراد از زیبایی نسبی برخوردارند و قابل زندگی می باشند، اگر چه در حد اعلای زیبایی نباشند.

6- شرافت خانوادگی

ازدواج با دختری که دارای شرافت خانوادگی است سبب خواهد شد که اولاً آن همسر خود نیز شریف و بزرگوار شود، دوماً به رفتار خانواده های شریف با عروس و دامادشان غالباً بهتر و مؤدبانه تر است؛ سوماً مراوده و معاشرت با خانواده همسر و امری اجتناب ناپذیر است، اثرات منفی به بار خواهد آورد. البته چنین نیست که همه فرزندانی که در خانواده های فرومایه رشد می کنند،‌ حتماً شرور و یا همه فرزندانی که ثمره خانواده های شریفند، ‌حتماً ‌شریف باشند.

7- سواد

حداقل سواد مورد نیاز در شرایط کنونی اجتماع دیپلم است. البته برای دختر و پسر هر چه بیشتر باشد بهتر است. درباره سطح سواد توصیه های زیر می تواند راهگشا باشد:

الف) آقایان همسری با سطح سواد بالاتر از خود انتخاب نکنند؛ بلکه حداکثر باید طرفین در یک سطح باشند.

ب)‌ آقایان پزشک لازم نیست حتماً با همسر پزشک ازدواج کنند چون به دلایل متعددی ممکن است با مشکل مواجه شوند؛ چرا که هر دو سخت گرفتارند و طبیعتاً نمی توانند نیازهای یکدیگر و حتی فرزندانشان را برآورده سازند.

8- مال و ثروت

مال و ثروت چیز بدی نیست ولی نباید در انتخاب همسر به عنوان هدف و انگیزه محسوب شود؛ در ضمن بهتر است خانواده زن و شوهر تقریباً از جهت امور اقتصادی در یک سطح باشند تا سازگاری بیشتری میان آن دو وجود داشته باشد؛ ‌چرا که معمولاً‌ سطح متفاوت سبب توقعاتی می شود که مشکل ساز خواهد بود.

9- تناسب در سن

زن و مرد اگر تناسب سنی داشته باشند، بهتر می توانند با هم زندگی کنند چرا که تمایلات جنسی آنها یکسان بوده است بهتر می توانند به خواسته های طبیعی یکدیگر پاسخ مثبت دهند. در تناسب سنی لازم نیست زن و شوهر در یک سن و سال باشند، بلکه بهتر است زن چند سالی از مرد کوچکتر باشد. البته تفاوت به این جهت است که زن ها در اثر بارداری و زایمان و شیر دادن زودتر از مردها شکسته می شوند و طراوت خود را از دست می دهند. اگر زن چند سالی از شوهرش کوچکتر باشد، مدت بیشتری می تواند نظر شوهر را جلب کرده و تمایلات او را ارضاء نماید. در نتیجه از محبت و صفای بیشتری برخوردار خواهند بود.

10- شغل داماد

قبل از هر چیز باید گفت حرفه ها متفاوت و هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند. بنابراین دختر خانم ها باید در شغل خواستگار و تبعات شغلی او خوب فکر کرده و تحقیق کنند. اگر دیدند می توانند با لوازم و آثار شغلی او بسازند، که ازدواج را بپذیرند و تصمیم بگیرند خود را با وضع موجود تطبیق دهند ولی اگر چنین قدرتی را ندارند، بهتر است ازهمان اول این ازدواج را نپذیرفته و طرفین را درگیر عمری پشیمانی نکنند
http://dehani.persianblog.ir/

viagra perth
یکشنبه 19 خرداد 1398 08:52 ب.ظ

It's a shame you don't have a donate button! I'd certainly donate to this brilliant blog! I suppose for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this website with my Facebook group. Chat soon!
https://www.deadvocatenwijzer.nl/disclaimer
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:29 ب.ظ
エルメス靴激安,ブランド激安スポーツシューズ偽物,人気ブランドコピーカジュアルシューズ,ルイヴィトン(LOUISVUITTON
http://www.djtsurfacing.co.uk/our-people
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:28 ب.ظ
人気No.1ブランドコピー通販,スーパーコピー時計
https://www.protekgroup.com/ru
شنبه 31 فروردین 1398 07:02 ق.ظ
ロレックス コピーN品激安通販専門店
http://www.siv-marsens.ch/buts
شنبه 31 فروردین 1398 07:01 ق.ظ
スーパーコピーブランド
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مقالات مفید زناشویی-ملاکهای انتخاب همر-شناخت روحیات دخترو پسر-خود ارضایی-نارضایتی جنسی-مشکلات زناشویی-خانواده همسر-زندگی موفق
مدیر وبلاگ : مدیر سایت

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان